top of page

TEKNOLOJİ

Hologram

Video Mapping

Video mapping tekniği, ekran olarak kullanılacak mimari yapı, nesne ya da sahnenin özelliklerine uygun olarak üretilmiş görsel malzemelerin ve animasyonların, çok sayıda projeksiyon cihazıyla yüksek çözünürlüklü olarak gösterilmesini ifade eder. İzleyicide büyük bir etki bırakabilen bu teknikle düzenlenen görsel şovlar hem prodüksiyon hem de teknik uygulama bakımından detaylı planlama ve titizlik gerektirir. Display Team bugüne kadar sadece mimari yapılara değil, araçlar, dev maketler, basketbol sahaları ve hipodromlar gibi değişik nesne ve mekanlara video mapping uygulaması yapmıştır. Video mapping alanında son teknoloji yazılım ve donanımları kullanarak, Türkiye’de ve yurtdışında gerçekleşmiş en büyük etkinliklere teknik ekipman ve personel desteği sağlayan Display Team, alanında uzman ekibiyle projelendirme ve operasyon hizmetlerini başarıyla tamamlamıştır. Keşiflerle başlayan ve detaylı provalarla devam eden süreç boyunca hizmet veren uzman ekibimiz gösterinin kusursuz şekilde tamamlandığından emin olur. Display Team bu amaçla yeni teknolojileri yakından takip eder ve kullanır.

Hologram

Her tür etkinlikte, yarattığı 3 boyutlu etkiyle izleyicileri kuşatan bir deneyim sunan hologram teknolojisi sayesinde, mesajınızı çok daha etkili bir şekilde izleyicilerle buluşturabilirsiniz. Display Team gerek yurtiçi gerekse yurtdışı operasyon kabiliyetiyle, hologram uygulamalarının gerektirdiği tüm altyapı ve teknik destek ihtiyacını karşılamaktadır. Motion-capture teknolojisiyle birlikte kullanıldığında, etkinlik sırasında animasyon ya da gerçek bir karakterle canlı olarak etkileşim imkanı sağlayan hologram teknolojisinde Display Team sayılı tecrübe sahibi firmalardan biridir.

Led Ekran

LED ekranlar müşterinin talebine göre, istenen boyutta hem iç hem de dış mekan etkinliklerinde, düz, konkav, konveks olarak ya da doğrudan zemine uygulanabilmektedir. Display Team ekibi, etkinlik öncesinde iç ya da dış mekanın aydınlatma, gün ışığı, çözünürlük ve altyapı kontrolünü gerçekleştirerek etkinliğe en uygun çözümü sunmaktadır. Bünyesinde her türlü LED ekran çözümünü barındıran Display Team tüm kurulum, konfigürasyon, test ve söküm işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Show Teknoloji

Sahnede canlı olarak gerçekleşen interaktif deneyimlerin yanı sıra, perde sistemleri ve sahne mekaniğiyle, gösterileri mekânsal bir deneyime çeviren Display Team ekibinin kullandığı teknolojiler arasında sahne perdeleri, perde truss sistemleri, açılır kapanır perde mekaniği ve döner, yükselir, alçalır sahne mekanikleri var. Tüm bu ürünlerin tedariği, lojistiği, kurulum ve söküm işlemlerini gerçekleştiren Display Team etkinlikler için özelleştirilmiş bu teknolojilerle müşterilerine unutulmaz bir deneyim yaratma imkanı sunuyor.

Dijital Enstalasyon

Enstalasyon (yerleştirme), film, video, animasyon, internet ve ağ sanatı, yazılım sanatı gibi yeni olan ya da geçmişi çok uzun olmayan sanat türleri, dijital teknolojileri sanat eserlerinin üretilmesinden sunumuna kadar dijital bir platform olarak görmektedir.

bottom of page